We stand with Israel! Toetame Iisraeli!

We stand with Israel! Toetame Iisraeli!

7.augustil korraldas Eesti Juudi Kogukond aktsiooni “Stand with Israel! Toetame Iisraeli!”, mis tõi kogukonna keskuse hoovi, Karu tänav 16, üle 100 osavõtja. Inimesed kogunesid, et avaldada toetust Iisraeli rahvale ja mälestada hukkunuid. Aktsiooni läbiviiaks oli tuntud raadioajakirjanik Ilja Ban.

Kogukonna hoovis oli rohkelt plakateid toetussõnumitega Iisraeli riigile, igal osavõtjal oli käes lipuke davidi tähega, kõlas iisraeli muusika. Soovijad võisid lasta ennast pildistada spetsiaalse banneri foonil ja momentfoto paigaldati tahvlile pealkirjaga «We stand with Israel!». Igal ühel oli võimalus kirjutada foto juurde oma soov. Neid oli mitmeid: Am Israel hai! – Iisraeli rahvas on elus! Šalom j.n.e.

Esinesid Eesti Juudi Kogukonna esimes Alla Jakobson, Riigikogu liige ja parlamendi grupi Eesti –Iisrael esimees Igor Gräzin, EJK nõukogu liikmed Gennadi Gramberg, Hanon Barabaner ja rabi Šmuel Kot. Kogukonnas töötav vabatahtlik USA-st Jona Adams koos noorte juhendajatega esitasid palvuse «ACHEINU- meie vennad».

Lõpetuseks laulsid kõik koosviibijad kogukonna ansambli „Mahhol“ eeslauljaga Jekaterina Erlihuga „Hatikvad“ – Juudi rahvushümni. Seejärel lasid koosviibijad õhku Iisraeli lipuvärvides õhupallid skandeerides: “Am Israel hai“.

Kõikide osavõtjate foto «We stand with Israel!» tahvli taustal saab ülemaailmse aktsiooni osaks, milles inimesed erinevatest riikidest saadavad oma fotod Iisraeli toetava plakati taustal.

Tähtis on märkida, et Eesti Juudi Kogukond on juba korraldanud mõned solidaarsuse aktsioonid laste suvelaagrites „Bamba“ ja „Olameinu“. Valmistatakse ette 5775 aasta kalender, mis on pühendatud Iisraelile. Me väga loodame, et kõik need teod saavad tähtsateks sammudeks rahu kehtestamisel ja juudi riigi õitsengul.

Me avaldame solidaarsust Iisraeli rahvale ja jätkame sündmuste arengu jälgimist regioonis, lootes, et rahu ja turvalisus tuleb tagasi iisraeli kodudesse!

Eesti Juudi Kogukond tänab Ilja Bani,Ilja Bandi, Jekaterina Erlihid, Joona Adamsit ja kõiki aktsioonis osalejaid.