Lehaim

Sa ei pea ootama suve, et taas sukelduda oma juudi noortelaagrite lemmik õhkkonda! Alates 2004. aastast korraldab Eesti Juudi Kogukonna noortekeskus laagrit Lehaim. Laager on 7-18-aastastele Eestist lastele.

Kuna kevadel  koolivaheaeg kestab ainult ühe nädala, siis laagri programm on arvestatud 5-6 päevale. Mitteametlikud tegevused hõlmavad nii eri vanuses rühmi kui ka kogu laagrit üldiselt. See ei ole ainult puhkelaager, vaid nõuab põhjalikku ettevalmistust – rikkalikku loomingulist ja tunnetuslikku tööd. See toimub rühmades, kus lastega tegelevad kogenud madrichimid, samuti töötubades kuhu kutsutakse ka kogenud professionaale.

Laagri edukus sõltub paljus koolitusest, mis kestab kolm kuud. Madrichimid kohtuvad regulaarselt Kogukonnas, kus toimub laagri ettevalmistamine vastavalt laagri teemale, pakutakse mitmeid erinevaid ideid õhtusteks üritusteks.  2-3 päeva vahetult enne laagri algust,  kogu meeskond, kellel tuleb töötada laagris, sõidab laagrisse ilma lasteta. Seal toimuvad viimased ettevalmistused ja lisaloengud, mis on ette valmistatud spetsialistide poolt, kes tunnevad hästi laagri teemat. Juudi Kogukonna vaatenurgast, on väga olulised kaks momenti: tulemus (kuidas toimis laager) ja protsess ise, kui 25 Kogukonna noort iga päev tulevad Kogukonda, et laiendada oma silmaringi juudi teadmiste valdkonnas. Nii et intensiivne pühendumine treeninglaagri ettevalmistamisele pole vähem oluline kui tulemus!

Viimases kevadlaagris Lehaim oli rekordarv osalejaid – 80 inimest, peamiselt Juudi Kooli õpilased, samuti lapsi teistest linnadest ja Tallinna koolidest. Kõigis kuues rühmas töötasid kaks madrichimi. See laager oli märkimisväärne, sest siis esmakordselt püüdis madrichimide uus põlvkond tunnetada oma väge.

Fotogalerii:

Suletud materjal mitte registreeritud kasutajatele