Kas tekkis ületamatu tung teadmiste poole?

Tahaks lugeda midagi tõeliselt huvitavat?

Meil on oma tõeline juudi raamatukogu! Seal leiate selliseid raamatuid, mida vaevalt saab leida teistest raamatukogudest.

Juudi Kogukonna raamatukogu tegutseb Eestis olnud alates 1990. aastast. Kogu selle aja jooksul on selle asutaja ja juhataja Regina Pats väsimatult tegelenud  olemasoleva fondi hoolika hoidmisega ning täiendab fondi uute huvitavate väljaannetega.

Kõik algas Eesti kultuurielu suursündmusest – näitusest “Iisraeli raamat NSV Liidus “, mis toimus 1989. Näituse sulgemise eelõhtul palus Rahvusraamatukogu töötaja Regina Pats, kes töötas näitusel koos iisraellastega, et nad jätaks meie lugejatele ka teatud hulga väljaannetest. Kingitus oli helde, Tallinn sai suurima osa näitusest endale. Osa väljaandeid, peamiselt inglise ja saksa keeles, oli mõeldud Rahvusraamatukogu jaoks – tänutäheks abi eest näituse korraldamisel. Teised väljaanded said tänapäeva Juudi Kogukonna raamatukogu fondi aluseks.

Tänapäeva raamatukogu fondis koos perioodiliste väljaanetega on rohkem kui 7500 ühikut, mis praktiliselt hõlmab kõiki juudi teemasid: ajalugu, judaism, filosoofia, poliitika, kirjandus. Fondis on sõnastikud ja populaarsed raamatud, mis tutvustavad juudi traditsioone ja pühi ning juudi kööki.

Fond pidevalt täiendub väljaannetega vene keeles, mis ilmuvad Iisraelis, Venemaal, Valgevenes ja Ukrainas. Kui teil on mingi huvitav eksemplar, siis me hea meelega võtame vastu teie kingutuse!

Raamatukogu on avatud:

Esmaspäev- neljapäev: 12:00-17:00

Raamatukogu juhataja: Regina Pats, regina@jewish.ee, 55597825