Olameinu

Suvi see on koolivaheaeg. Seda saab veeta erinevalt. Mõned eelistavad käia õues koos sõpradega, teised mängivad korvpalli või jalgpalli, eriti laisad veedavad aega arvuti taga, paljud lähevad randa, aga enamus juudi noori unistavad ainult suvest, sest suvel on laager Olameinu!

Olameinu («Meie Maailm” heebrea keeles) toimub igal aastal suvel koolivaheajal. Selles laagris on lapsed kolmest Balti riigist – Eestist, Lätist ja Leedust. Kuna paljud tahavad veeta suvel koolivaheaega Olameinu laagris, siis on laager vahetustega ja peegeldab noorteklubide tööd vanuse rühmade järgi: kõigepealt 7-12-aastased lapsed, teisena 13-18-aastased noorukid.

Laagris viibimise ajal saavad lapsed palju teada juudi rahva ajaloo ja traditsioonide kohta, tutvuvad eakaaslastega teistest linnadest ja riikidest. Nad koguvad jõudu ja tervist enne uue õppeaasta algust.

Lastega töötavad kogenud noortejuhid(madrichimid), kes on koolitatud Madrichimide Koolis. Enne laagri vahetuse algust jagavad nad kogemusi, kavandavad üritusi ja tegevusi, lepivad kokku aegu ning töötavad välja laagri üldprogrammi. Laulud, tantsud, tutvumine juudi kommetega ja traditsioonidega, arutelud, õhtused üritused, kaunite kunstide klassid ja sport – ilma selleta ei toimi ükski laager Olameinu. Traditsioonide kohaselt jagavad lastele heldelt oma teadmisi ja oskusi suured professionaalid – juudi tantsu õpetajad. Ja soojas ja üksmeelses õhkkonnas kõik koos lastevanematega ja külalistega pühitsevad Shabbati.

See on suur au ja vastutus- olla peremees selle suure sündmuse korraldamisel.Eesti Juudi Kogukond on teinud seda mitu aastat järjest, ning otsustades lastevanemate ja laste hinnangute järgi kes kunagi ei taha et laager lõppeks tuli sellega suurepäraselt toime.

Laagrite fotogalerii:

Suletud materjal mitte registreeritud kasutajatele