Registratsioon 2014!

Eesti juutide foorum „Jahad“ (mis tõlkes heebrea keelest tähendab „Koos“) toimus 19.–21. oktoobril 2007. aastal Laulasmaa Spa’s ning kogus umbes 200 osalejat. Iga aastaga on Foorum laienenud nii osalejate arvu kui ka oma programmilise osa poolest.

2013. aastal toimus järjekorras seitsmes „Jahad“, mis kogus juba umbes 500 osalejat ning samuti palju uusi ja juba tuttavaid lektoreid Eestist, Lätist, Leedust, Ungarist, Venemaalt ja Iisraelist.

Teemad. Ürituse päevadel osalejatel on võimalik omandada teadmisi Eesti Juudi Kogukonna ajaloost ning samuti selle tegevusest tänapäeval. Rikkalik kava annab võimaluse teha huvitav, kuid mõnikord mitte lihtne valik: iga osaleja võib valida ühe ürituse paralleelselt erinevates auditooriumides toimuvatest üritustest. Teemad on erinevad: judaism, juudi traditsioonid, juudi elu tsükkel, kultuur, ajalugu, haridus, kirjandus, psühholoogia, poliitika, kulinaaria, sport jpm. Üle 50 ürituse loengute, kontsertide, loominguliste kohtumiste vormis, sealhulgas juudi ja Iisraeli filmide näitamine, juudi tantsud, ekskursioonid, arutelud… – kõike ei olegi võimalik loetleda.

Ajal, kui vanemad aktiivselt tunde külastavad, viivad õpetajad ja madrichid (madrich on judaismis ja sionismis juhataja ja reeglina noortest koosneva rühma juht, mis viib ellu juudi projekti) läbi hariduslik-meelelahutuslikke programme lastele erinevates vanusegruppides.

Külalised. Foorum avatakse reede õhtul pidulikul sabati õhtusöögil, kus kõik osalejad ja külalised kogunevad suures saalis, ilusasti kaetud ümmarguste laudade taga ja kohtavad koos Laupäeva. Kogukonnal on au iga aasta Foorumil vastu võtta oma aukülalisi. Möödunud aastate jooksul on olnud Foorumi külaliste seas Euroopa Juudi Kongressi esimees Moshe Kantor, Eesti välisminister Urmas Paet, Eesti kultuuriminister Laine Jänes, Eesti rahvastikuminister Urve Palo, aseesimees Jüri Ratas, Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, Tallinna linnapea Edgar Savisaar, diplomaatiliste missioonide ning riigi- ja ühiskondlike organisatsioonide esindajad.

Kontserdid. Laupäeva õhtul saame taaskord kõik kokku, et vaadata ja kuulata spetsiaalselt kutsutud külalise kontserti. Möödunud aastate jooksul olid Foorumi külalisteks: Semjon Altov, Viktor Šenderovitš, Eri Klas, Arkadi Inin, Roman Kartsev, Leonid Mletšin, Boriss Burda.

Lektorid. Nende aastate jooksul on jaganud kümned inimesed Foorumi osalejatele teadmisi, oskusi ja loomingut. Nende seas sellised kuulsad ja andekad, erudeeritud, vapustavad ja suurepärased inimesed nagu:

Naftoli Bassel (Eesti), Rein Veidemann (Eesti), Joseph Zisels (Ukraina), rabi Israel Aizensharf ja rabbanit Inna Aizensharf (Läti), Avi Granot (Iisrael), Mark Dubovski (Läti), Eduard Tinn (Eesti), Josef Katz (Eesti), Kalle Kasemaa (Eesti), Anželika Lensment (Eesti), Aviva Millstone (Kanada), Uri Zer (Iisrael), Aleksei Turovski (Eesti), Mark Rõbak (Eesti/ Iisrael), Elhonen Saks (Eesti), Andres Spokoiny (Prantsusmaa), Timur Fišel (Eesti), Victor Heifetz (Venemaa), Lazar Heifetz (Venemaa), Svetlana Kaputerko (Eesti), Samuil Rubinštein (Eesti), Adik Levin (Eesti), Hanon Barabaner (Eesti), Boriss Tuch (Eesti), Jelena Skulskaja (Eesti), Artur Klempert (Venemaa), Gita Umanovska (Läti), Semen Parizhsky (Venemaa), Dana Pulver (Iisrael), Juzef Luvištšuk (Eesti), Mark Levin (Eesti), Sergei Serbin ja Mihhail Gussev (Eesti), Sofa Blüher (Eesti), Ella Agranovskaja (Eesti), Igor Talis (Eesti), rabi Zeev Dashevsky (Iisrael), Aleksandr Astrov (Ungari), Leivi Šer (Eesti), Igor Rosenfeld (Eesti), rabi Leonid Bimbat (Venemaa), Reuven Kipperwasser (Iisrael), kantor Dmitri Karpenko (Venemaa), Hagi Šein (Eesti) ja mitmed teised.

Korraldajate meeskond ei soovi peatuda saavutatul ning omab mittetagasihoidlikult grandioosseid plaane.

Ärge laske mööda seda Eesti Juudi Kogukonna peamist iga-aastast üritust – te ei kahetse, kui selles osalete! Jälgige reklaami!

Suletud materjal mitte registreeritud kasutajatele