Paistab, et need, kes alles üleeile lõpetasid kooli ning eile käisid külas, olles ülikooli teise kursuse tudengid, on nüüd noored emad või isad… Põlvkondade järjepidevus Juudi Kogukonnas on väga tähtis, sest nüüdisaegsed lapsed kasvavad väga kiiresti.

See Kogukonna projekt ongi noorte perede toetamiseks meie keerulisel ajal. Ühiskonna iga uue rakukese ette kerkib terve rida küsimusi ja väljakutseid. Vahetades kogemusi, aidates üksteist saavad noored juudi pered kõiki hädasid kergemalt ületada. Ning kes ütles, et jagada saab üksnes probleeme? Koos on lõbusam pidusid pidada, lõbutseda, arutada maailmas toimuvat ja peresiseseid rõõmsaid sündmusi…

Pereprogrammid, kaasa arvatud Balti seminar noortele peredele, saavad peamisteks Kogukonna programmides, sest need kujundavad Kogukonna tulevikku, kaasates lapsi ja nende vanemaid juudi ellu.

Juudi perekond on eriline maailm, mille traditsioonid pärinevad muistsest ajast. Kogukonna programmid on mõeldud juudi perede ühendamiseks. Pereklubi mitmed üritused toimuvad ja hakkavad toimuma Kogukonna maja seintest väljaspool.

„Mängu juurest juudi elu tõsiste küsimuste juurde“ – see on „Juudi noor pere“ projekti juhtlause.

Noorte perede programmide koordinaator: Maria Maksimova, tel +372 5626 2213, maria@jewish.ee.