IN MEMORIAM ERI KLAS

Eesti Juudi Kogukond ja Tallinna sünagoog leinavad ja tunnevad kogu südamest kaasa perekond Klasile kõigi poolt armastatud maestro Eri Klasi lahkumise puhul.

Eri Klas on pärit Eesti kuulsast juudi perekonnast. Tema vanaisa oli enne Teist maailmasõda Juudi Kogukonna ja Suure Sünagoogi hazan ja kantor. Eri elas koos perega palvemajas-sünagoogis Kreutzwaldi tänavas, kus tema vanaisa töötas, ning sai kodust kaasa suure ande ja armastuse muusika vastu.

Eesti Juudi Kogukonna esimees Alla Jakobson märkas: „Me hindame väga Eri Klasi suurepärased loomingulised õhtud Eesti Juutide Foorumi „Jahad“ raames. Maestro Eri Klas oli muusik, keda tundis kogu maailm. Ta tegi väga palju Eesti ja kogu maailma muusika ja kultuuri heaks. Terve Kogukond tervitas teda esimese Hannukkah küünla piduliku süütamisel 2014. aasta detsembris.“

Palvetame tema hinge eest ja selle eest, et kõik see, mille Eri Klas kinkis maailmale, ärataks ka meid tegema head, et maailm muutuks paremaks paigaks, – lisas Eesti pearabi Shmuel Kot.

Eri Klasi ärasaatmine toimub kolmapäeval, 2. märtsil, kell 12:00 Estonia kontserdisaalis, Kaddish (קדיש) on kell 15:00 Tallinna Sünagoogis. Matused on kell 16:00 Juudi kalmistul Rahumäel.