Tekkis võitmatu janu teadmiste vastu?

Tahaks lugeda midagi tõeliselt huvitavat?

Meil on oma tõeline juudi raamatukogu! Seal leiate selliseid raamatuid, mida vaevalt saab leida teistes raamatukogudes.

Juudi kogukonna raamatukogu on Eestis olnud alates 1990. Kogu selle aja jooksul selle asutaja Regina Päts, kes on raamatukoguhoidja, väsimatult tegeles hoolikalt olemasolevate vahendite ladustamisega ning kogub juurde uusi ja huvitavaid trükkiseid.

Kõik algas Eesti kultuurielu suurest sündmusest – näitusest “Israeli raamat NSV Liidus “, mis toimus 1989. Näituse sulgemise eelõhtul palus Regina Päts, kes töötas näitusel koos iisraellaste, et nad jätaks meie lugejatele ka teatud hulk väljaannetes. Kingitus oli helde, Tallinn sai suurima osa näitusest endale. Osa väljaandeid, peamiselt inglise ja saksa keeles, oli mõeldud Rahvusraamatukogu jaoks – tänuks näituse korraldamise abi eest. Teised väljaanded said fondi aluseks tänapäeva juudi kogukonda raamatukogust.

Tänapäeva raamatukogu fond koos perioodiliste kisjastustega sisaldab rohkem kui 7500 ühikut, mis hõlmab kõiki juudi teemasid: ajalugu, judaism, filosoofia, poliitika, kirjandus. Kollektsioon on sõnastikud ja populaarsed raamatud, mis tutvustavad juudi traditsioonidega ja pühadega ning juudi köökiga.

Fond pidevalt täidub väljaandetega vene keeles, mis ilmuvad Iisraelis, Venemaal, Valgevenes ja Ukrainas. Kui teil on mingi huvitav eksemplar, siis me hea meelega võtame vastu teie kingutuse!

Raamatukogu avatud:

Teisipäeval, neljapäeval: 12:00-16:00, 16:30-19:00

Kolmapäev: 12:00-16:00

Raamatukogu juhataja: Regina Päts